Wrocław

Hydropolis – Wystawa HYDROPOLIS znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.
W trakcie – strefa relaksu przeznaczona dla wszystkich zmęczonych wrażeniami i atrakcjami Hydropolis., a to dopiero połowa atrakcji. Tutaj w bajkowej, fantastycznej scenerii będziecie mogli odprężyć się i nabrać sił na dalsze zwiedzanie

zwiedzanie starej części – Ostrów Tumski, Katedra Jana Chrzciciela , rynek , gmach Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopoldina, (około 3 godziny)
Ogród Botaniczny- to „żywe muzeum”, a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian ( około 1 godziny)
– rejs po Odrze – Wrocław od strony wody – około 50 minutowy rejs od centrum Wrocławia ( widok na najważniejsze zabytki od strony wody) do przystani w okolicy wrocławskiego zoo i powrót

– Muzeum Narodowe – zwiedzanie wystawy malarstwa sztuki europejskiej XV – XIX wiek z pracami takich malarzy jak: Pieter Brueghel Młodszy, Agnolo Bronzino, Cosimo Rosselli, Giovanni Santi – ojciec Rafaela
– Panorama Racławicka- PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

– spacer do Dzielnicy Czterech Świątyń – Nie jest to dzielnica w tradycyjnym, urbanistycznym rozumieniu tego pojęcia, niemniej jednak wyjątkowy charakter miejsca sprawił, że od 1995 roku obszar jest nazywany Dzielnicą Czterech Świątyń, Czterech Wyznań czy też Dzielnicą Wzajemnego Szacunku. O jej unikalnym charakterze decydują wspaniałe zabytki architektury sakralnej. W odległości zaledwie 300 metrów znajdują się: prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, kościół św. Antoniego z Padwy – świątynia rzymskokatolicka, Synagoga pod Białym Bocianem oraz ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej.

– Afrykarium – To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.
Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona jest Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny przylądkowe (tońce) oraz kotiki afrykańskie.

– Hala Stulecia – wpisana na listę UNESCO – uznawana za jedno z najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku. Przed Halą znajduje się wrocławska fontanna multimedialna – spektakle światło i dźwięk

Ogród Japoński – jest on kawałkiem żywej, orientalnej kultury w środku Europy, który pozwala docenić piękno oryginalnych, pochodzących z Japonii roślin.

Cena – od 540 zł/osoba
nocleg w hotelu – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, centrum Wrocławia